Atrakcje turystyczne w Zakopanem

| 0 Comment

Zakopane to stolica polskich Tatr i miejsce, które odwiedził niemalże każdy Polak. Jednak niewiele osób wie, że obok Krupówek można znaleźć tam także inne atrakcje, które w szczególny sposób umilą nam wizytę na południu Polski. Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Gubałówka
Obowiązkowa propozycja dla miłośników kultury góralskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez „ceprów”, które daje możliwości handlowe na nieco wyższym poziomie…

Skocznia im. Stanisława Marusarza
Zobaczyć skocznię narciarską jest wyjątkowo przyjemnie. Zachwyca jej ogrom i niezwykła ponadczasowość. Bije od niej coś monumentalnego. Nie można się bez niej obejść, jeśli odwiedza się Zakopane.

Kasprowy Wierch
Kolejką lub na pieszo, ale zawsze do celu. Kasprowy Wierch to już nieco wyższy poziom wspinaczki, dlatego nie każdy będzie w stanie dostać się tam samodzielnie. Warto skorzystać z kolejki, bo widoki są niezwykłe.

Rysy
Nie mogło ich zabraknąć, choć nie jest to miejsce dla każdego. Najwyższy szczyt Polski jest wymagający, ale i piękny zarazem.

Muzeum Tatrzańskie
Doceniane przede wszystkim za zbiory Stanisława Ignacego Witkiewicza zwanego Witkacym, ale także za wiele innych, niezwykłych świadectw polskiej i góralskiej kultury.

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku
Cmentarz, którego bramę stworzył sam Witkacy. Leżą tu choćby Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław Marusarz, Władysław Orkan czy Kornel Makuszyński.

Zakopane ma wiele więcej atrakcji, jednak nie sposób ich wszystkich wymienić. Warto zatem samemu odwiedzić stolicę Tatr i przekonać się jak wiele tajemnic skrywa.

Related Articles

Hotel z basenem dla dzieci
| 0 Comment

Hotel z basenem dla dzieci

Aktywne wakacje stają się częstym wyborem Polaków. Rezygnujemy z leżenia na plaży na rzecz zwiedzania i uprawiania sportów. W taki rodzaj spędzania…

Łeba? rybackie zagłębie
| 0 Comment

Łeba? rybackie zagłębie

Łeba to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które może pochwalić się czymś niezwykłym i unikatowym na skalę światową. Nikt, kto nie…

Przygotuj pojazd na zimowy urlop
| 0 Comment

Przygotuj pojazd na zimowy urlop

Zima to trudny okres, w którym musimy zwracać szczególną uwagę na stan techniczny naszego pojazdu. Dlatego jeśli wyjeżdżamy na ferie, musimy skupić…

Leave a Comment